Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil
Totul a fost stabilit! Primul fotbalist care pleacă de la FCSB. Jucătorul semnează cu o rivală din Superligă. MM Stoica, emoţionat: ”El e de toate. Nacho n-a jucat niciodată atacant lateral!”

Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga
Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris
Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional” Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional”

E gata! Rafa Mujica va semna

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 6 mai 2024

Dorit de Gigi Becali la FCSB, Rafa Mujica a luat decizia de a se despărţi de Arouca.

Atacantul în vârstă de 25 de ani a avut un sezon extraordinar în Portugalia, marcând 23 de goluri în 36 de meciuri în toate competiţiile.

Aşa cum era de anticipat, Mujica a ales să nu vină în România. Conform presei din Portugalia, atacantul s-a înţeles cu Al-Sadd, care va achita clauza de reziliere de 10 milioane de euro.

Mujica va semna pe trei ani şi va avea un salariu de 1 milion de euro pe sezon, jumătate din cât va câştiga Florinel Coman în Qatar.

Antrenorul lui Arouca a vorbit pe această temă şi a confirmat zvonurile. Daniel Sousa a punctat că din cauza tratativelor a luat hotărârea de a-l lăsa în afara lotului pe Mujica în ultimul meci jucat de Arouca, cu Estrela, încheiat la egalitate, scor 0-0.

”Mujica negociază cu un alt club, am considerat că nu este în starea necesară pentru a juca”, a declarat Daniel Sousa.