Au făcut show! Steaua şi Young Boys au înscris patru goluri de poveste!

Steaua a remizat, scor 2-2, cu Young Boys, în primul amical al iernii sub comanda lui Laurenţiu Reghecampf.

Antrenorul campioanei a trimis pe teren o echipă solidă, semn că deja pregăteşte asaltul final pentru titlul de campioană în Liga 1. Elveţienii au deschis scorul în minutul 10, prin Zakaria, după ce Muniru l-a scăpat din marcaj. Steaua a egalat şase minute mai târziu, după un penalty obţinut de Bawab. Hamroun a înscris fără probleme (’16). În minutul 30, Marica a debutat în tricoul Stelei, înlocuindu-l pe Bawab.

Elveţienii au dominat steril partida şi i-au permis Stelei să preia avantajul pe tabelă. Marica i-a pasat lui Hamroun, iar acesta a înscris printre picioarele portarului (’61). După cinci minute, Nuzzolo a primit o pasă excelentă în faţa porţii şi l-a învins fără probleme pe Cojocaru (’66). În ultimele 25 de minute, partida s-a echilibrat şi niciuna dintre echipe nu a reuşit să mai înscrie. Young Boys putea face 3-2, dar Cojocaru şi-a blocat un adversar scăpat singur în poziţie de unu la unu cu portarul Stelei (’87).

Echipa de start a Stelei: Niță – Râpă, Papp, Varela, Toșca – Pintilii, Muniru – Ad. Popa, N. Stanciu, Hamroun – Bawab; Rezerve: Cojocaru, Carp, Marica, Momcilovici, Tudorie, Ștefănescu, Popadiuc

Următoarea partidă amicală a Stelei se va juca pe 26 ianuarie, de la ora 19:00, împotriva celor de la Ujpest (Ungaria).

19 ianuarie 2016

42 comentarii la acest articol To “Au făcut show! Steaua şi Young Boys au înscris patru goluri de poveste!”