Au uitat să „muşte”. Dinamo, doar egal cu FK Ural. Rednic a vrut să scoată echipa de pe teren!

Sursa foto: fcdinamo.ro

Dinamo a bifat un nou egal în cantonamentul din Cipru. Trupa lui Mircea Rednic a remizat, scor 1-1, cu FK Ural, ocupanta locului opt în prima ligă din Rusia.

„Câinii” au deschis scorul în minutul 14, după un autogol al ruşilor. Adversarii dinamoviştilor au reuşit egalarea spre finalul primei reprize, prin Manucharyan, care a punctat de la punctul cu var (’30).

Ruşii au mai avut un penalty în al doilea mitan, însă nu au reuşit să transforme lovitura de pedeapsă (’60). Nemulțumit de arbitraj, Rednic a vrut să scoată echipa de pe teren imediat după ce FK Ural a primit al doilea penalty. După mai multe discuții, tehnicianul a revenit însă asupra deciziei, astfel că meciul s-a disputat până la final.

Echipa de start a lui Dinamo: Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljic, Olteanu – Ekeng – V. Lazăr, P. Anton, Palic, Batin – Gnohere.

În celelalte două partide amicale, dinamoviştii au remizat la acelaşi scor, 1-1, cu Shijiazhuang şi Aris Limassol.

Ultimul joc de pregătire al „câinilor”, cel cu Ruch Chorzow (Polonia), se va disputa luni, 1 februarie, de la ora 15:00.