Campioana Spaniei o răpune pe campioana Italiei. Moți, din nou învins. Vezi toate rezultatele din Champions League

Atracția serii în cea de-a doua rundă a grupelor Champions League a fost cu siguranță Atletico Madrid – Juventus, din grupa A. Campioana Spaniei s-a impus cu 1-0, grație unui gol marcat de Arda Turan.

Atletico Madrid și Juventus Torino au oferit cel mai atractiv meci al serii în Champions League. Trupa lui Simeone trebuia să câștige pentru a nu ajunge „lanternă roșie” a grupei, și a făcut-o. La pauză, scorul a fost 0-0, iar reușita spaniolilor a venit în minutul 75, de la Arda Turan.

În partida în care a fost implicat singurul român care joacă în Champions League, Cosmin Moți, Real Madrid s-a chinuit serios pentru a obține cele trei puncte. Moți a deviat decisiv la golul prin care Ludogoretz a deschis scorul, încă din minutul 6, prin Marcelinho. Apoi, conaționalul nostru a comis un penalty pe care același faultat, Cristiano Ronaldo, l-a transformat. Golul izbăvitor al trupei lui Ancelotti a venit abia în minutul 77, de la rezerva Karim Benzema, care a fructificat o pasă a lui Marcelo și Real Madrid s-a impus cu 2-1. Iată toate rezultatele din partidele disputate în Champions League, miercuri:

Grupa A: Atletico Madrid – Juventus 1-0 (Arda Turan 75)

Malmo – Olympiakos 2-0 (Rosenberg 42, 82)

Grupa B: FC Basel – Liverpool 1-0 (Streller 52)

Ludogorets – Real Madrid 1-2 (Marcelinho 6 / Ronaldo 25; Benzema 77)

Grupa C: Zenit – AS Monaco 0-0

Bayer Leverkusen – Benfica 3-1 (Kiesling 25; Son Heung-Min 34; Calhanoglu 63 / Salvio 62)

Grupa D: Anderlecht – Borussia Dortmund 0-3 (Immobile 3; A. Ramos 69, 79)

Arsenal – Galatasaray 4-1 (Wellbeck 22, 30, 52; Sanchez 41 / Yilmaz 63)