Ce victorie! Simona Halep face un meci senzațional cu Bouchard (VIDEO)

Simona Halep a reușit o adevărată demonstrație de tenis în primul meci la Turneul Campioanelor. Românca a învins-o pe Eugenie Bouchard cu un scor categoric, 6-2, 6-3 după doar o oră și nouă minute de joc.

Halep nu i-a dat nicio șansă adversarei sale, considerată una dintre viitoarele stele ale tenisului mondial feminin. Halep a câștigat primul set fără prea mari eforturi, cu scorul de 6-2, iar în cel de-al doilea a continuat jocul încântător și l-a adjudecat de aceeași manieră, scor 6-3.

În urma acestei victorii, Halep și-a asigurat un cec de 243.000 de dolari și a primit 230 de puncte în ierarhia WTA. În următoarea partidă, Simona o va întâlni pe principala favorită a competiției, numărul 1 mondial, Serena Williams, care a dispus în două seturi identice, 6-4, 6-4 de Ana Ivanovici, în cealaltă partidă a grupei roșii.