CFR, de neoprit în amicale! Clujenii au câștigat și cu Apollon Limassol

Sursa foto: Facebook CFR Cluj

CFR merge ceas în amicale. Trupa din Gruia a bifat a treia victorie în cantonamentul din Cipru, după 2-1 cu Apollon Limassol.

Cristi Bud a deschis scorul în primul minut al partidei, din pasa lui Laurențiu Rus. Ciprioții au egalat în minutul 40, dar Dan Roman a reușit să marcheze golul izbăvitor în actul secund (’60).

Vasile Miriuță l-a trimis în teren, din primul minut, pe mijlocașul moldovean Ion Cărărușu, aflat în probe la gruparea clujeană.

Echipa de start: Vâtcă – Rus, Mureșan, Horj, Peteleu – Chiriță, Cărărușu, Gomelt, Păun – Neagu, Bud; Au mai jucat Sîrbu, Roman, Tiago Lopes, Marc, Csiki.

În primele două amicale, CFR Cluj a învins cu 2-0 formaţia rusă Ufa şi cu 4-1 pe maghiarii de la Mezokovesd-Zsory SE.