CFR merge brici în amicale. Deac a îmbrăcat din nou tricoul clujenilor

CFR Cluj merge brici în amicale. Gruparea din Gruia a câștigat și al doilea joc de verificare din Cipru, disputat în compania maghiarilor de la Mezőkövesd-Zsóry SE, scor 4-1.

Gomelt a deschis scorul în minutul 26, cu un voleu de senzație, după o pasă genială a lui Ciprian Deac. Clujenii au ratat și un penalty, pe finalul primei reprize, prin Omrani (’37).

Trupa lui Miriuță s-a descătușat în actul secund. Păun a dus scorul la 2-0 din centrarea lui Camora (’47), iar Neagu a punctat pentru 3-0, din penalty (’70). Două minute mai târziu, Pâun a reușit „dubla” după ce a driblat portarul (’72). Maghiarii au înscris golul de onoare în minutul 89.

Echipa de start: Marc – Camora, Horj, Larie, Tiago Lopes – Nouvier, Gomelt, Deac, Sorsa – Juan Carlos, Omrani; Au mai jucat Roman, Peteleu, Rus, Păun, Mureșan, Bumba, Neagu și Mincă.