Al doilea șoc. „Clau-gol” a învins „haita”! Dinamo, out din Cupă

După vicecampioana Astra, CS Mioveni a eliminat-o şi pe Dinamo din Cupa României, în optimile de finală ale competiţiei.

Claudiu Niculescu a reuşit a doua surpriză în cupă din postura de antrenor al echipei CS Mioveni şi s-a calificat în sferturile de finală, datorită victoriei cu scorul de 1-0 în faţa fostei sale echipe, Dinamo Bucureşti.

„Câinii roşii” aveau ca obiectiv trofeul acestei competiţii, însă planurile le-au fost încurcate tocmai de fostul golgheter din Ştefan cel Mare, Claudiu Niculescu. Deşi porneau favoriţi în această partidă, dinamoviştii s-au văzut învinşi de divizionara secundă prin golul înscris de Ayza, în minutul 23. Bărboianu şi portarul Marc s-au încurcat unul pe celălalt în careu, iar atacantul celor de la Mioveni a marcat cu poarta goală.