Craiova, în cădere liberă! Oltenii, îngenuncheați de CSM Poli Iași. Viitorul pune presiune pe Steaua

CS U Craiova nu se mai regăsește. Oltenii au ratat șansa de a egala liderul Steaua, după ce au pierdut pe terenul celor de la CSM Poli Iași, scor 1-2.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 4, prin Ciucur, care a punctat cu un șut superb de la marginea careului de 16 metri. Craiovenii au egalat pe finalul primei reprize, prin Băluță, care l-a învins pe Grahovac cu o execuție din interiorul careului (’44). Bole a adus cele trei puncte în tabăra Iașiului în actul secund. Jucătorul maghiar a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă obținută de Crețu (’72).

În primul meci al zilei, FC Viitorul a câștigat cu 2-0 pe terenul celor de la ASA Târgu Mureș, grație golurilor marcate de Răzvan Marin (’24 pen.) și Boli (’45).