CSM Bucureşti, victorie incredibilă cu Ferencvaros! Retur de foc la Budapesta!

CSM Bucureşti a câştigat manşa tur a sferturilor de finală ale Champions League disputată în compania lui Ferencvaros, scor 30-25 (17-15). Returul va avea loc pe 15 aprilie, la Budapesta.

După un început mai echilibrat, bucureştencele au reuşit să se distanţeze la 5 goluri cu 7 minute înainte de pauză (16-11), însă unguroaicele au redus din handicap pe finalul reprizei, scor 15-17.

Campioanele Europei s-au jucat cu emoţiile fanilor şi în actul secund. Bucureştencele au ratat numeroase atacuri, dar nici maghiarele nu au fost mai inspirate în faţa porţii adverse. Deşi au condus în permanenţă pe tabelă, gazdele au trăit periculos finalul de meci.

Ferencvaros s-a apropiat la un gol cu 9 minute înainte de final, scor 23-22, în ciuda atmosferei electrizante creată de fanii bucureşteni. Elevele lui Per Johansson au strâns însă rândurile şi au reuşit să se impună cu 30-25, după o serie de greşeli comise de apărarea vicecampioanei Ungariei. Returul de la Budapesta se anunţă unul incendiar!

7 aprilie 2017

Un comentariu To “CSM Bucureşti, victorie incredibilă cu Ferencvaros! Retur de foc la Budapesta!”