CSMS Iaşi trece pe primul loc în Liga 1, după victoria cu Chiajna! Bole, decisiv cu Concordia

Concordia a suferit prima înfrângere în acest sezon, după ce a pierdut pe teren propriu în faţa lui CSMS Iaşi, scor 0-1.

Moldovenii şi-au asigurat cele trei puncte încă din prima repriză. Bole a înscris unicul gol al partidei în minutul 6, cu un şut din voleu la colţul lung. Fotbalistul maghiar a fost cel mai periculos om al oaspeţilor şi în actul secund. Mijlocaşul şi-a creat două ocazii mari de gol în minutele 66 şi 83, doar intervenţiile lui Matache au făcut ca scorul să nu ia proporţii.

Chiajna nu a putut emite prea mari pretenţii, în condiţiile în care a evoluat în inferioritate numerică din minutul 78, după ce Adrian Cristea, introdus în repriza secundă, a părăsit terenul accidentat.

CSMS Iaşi urcă astfel pe primul loc în Liga 1, cu 4 puncte adunate în 2 etape.