Debut trist pentru Conceicao! CFR Cluj a pierdut la Botoşani

FC Botoşani a reuşit să treacă de CFR, scor 2-1, şi i-a stricat debutul lui Toni Conceicao pe banca „feroviarilor” clujeni.

Gazdele au avut ghinion în minutul 20, atunci când Acsinte a şutat în bară, dar au deschis scorul 11 minute mai târziu. NGadeu a trimis cu capul, din trei metri, după un corner, fără speranţe pentru Vâtcă (’31). Moldovenii au intrat cu avantaj de 2-0 la cabine, după ce Fulop şi Martinus s-au distrat cu apărarea clujenilor (’45+2).

CFR a reuşit golul de onoare mult prea târziu, în minutul 79. Lopez a înscris cu un şut de la 16 metri. FC Botoşani o egalează pe CFR în clasament la numărul de puncte, 23. Play-off-ul, în acest moment, pentru clujeni este ca şi pierdut. Şi în condiţiile în care îşi vor recupera cele şase puncte de la TAS, ardelenii mai păstrează doar şanse teoretice la un loc ce asigură prezenţa în play-off.