Dezastru pentru Halep! Românca a pierdut cu Stosur, după un meci întrerupt de mai multe ori!

În optimile turneului de la Roland Garros, Simona Halep nu a putut trece de Samantha Stosur.

Încurcată și de ploaie, românca a clacat inexplicabil, scor 0-2 (6-7, 3-6). Meciul a durat mai multe zile, partida fiind întreruptă de ploaie de mai multe ori, enervând pe toată lumea și scoțând sportivii din ritm.

Înainte ca ploaia să încurce lucrurile, Halep avea 5-3 în primul set și fanii sperau la o victorie logică. Din păcate, la reluare, a doua zi, Stosur a împins meciul în tiebreak, unde Halep a pierdut incredibil, cu 0-7!

Setul secund a fost întrerupt, din nou, de ploaie, iar australianca a câștigat cu 6-3, la reluare.