Dinamo a remizat cu Videoton, scor 0-0, în ultima partidă amicală din Spania

Dinamo a reușit doar un rezultat de egalitate în ultimul amical din Spania, contra maghiarilor de la Videoton, scor 0-0.

Dacă în meciul trecut cu FC Zurich antrenorul Ioan Andone a trimis în teren o echipă experimentală, de această dată tehnicianul a alcătuit cel mai bun prim 11 posibil, fără folos însă.

Echipa de start a lui Dinamo:
Brănescu – Ceccarelli, Nedelcearu, Maric, St. Filip – D. Nistor, Dudea, Palic – Hanca, Nemec, D. Rotariu.

Maghiarii au dominat startul de partidă, dar românii au echilibrat meciul în repriza secundă, fără a pune însă în pericol real poarta celor de la Videoton. În minutul 73, jucătorii celor două formații au fost aproape de o bătaie generală, dar spiritele s-au calmat rapid.

În cantonamentul din Spania, în primele trei meciuri jucate, Dinamo le-a învins pe Tianjin Teda și Eintracht Braunschweig, cu 1-0, și a pierdut cu FC Zurich, scor 0-1.