Egalul nimănui. Pandurii Târgu Jiu, încurcată de Poli Timişoara

Cu un picior pe marginea prăpastiei, Pandurii nu au reuşit să învingă Poli Timişoara pe teren propriu.

Bănăţenii au deschis scorul prin Popovici, care a şutat din 5 metri, după o pasă excelentă primită de la Bărbuţ (’16). Gazdele au restabilit egalitatea prin Antal, care a trimis cu capul din centrul careului (’37), fără speranţe pentru Straton. Jucătorul gorjenilor a reuşit „dubla” în minutul 54, tot cu o lovitură de cap. Atacantul a reluat imparabil dintre Bocşan şi Cânu, din 10 metri.

Antal s-a făcut remarcat şi în minutul 58, când a provocat penalty-ul din care Timişoara a egalat, prin Doman (’60). În ultimele 30 de minute ale partidei, cele două echipe nu au reuşit să pună în pericol real poarta adversă şi meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

În urma acestui rezultat, Timişoara acumulează 1 punct în clasament, în timp ce oltenii sunt pe locul 9, cu 20 de puncte în 16 etape.