EURO 2016: Croaţia a produs şocul zilei în Grupa D! Rezultate surprinzătoare şi în Grupa C

Sursa foto: uefa.com

Meciuri aprig disputate în grupele C şi D, la EURO 2016.

Germania s-a impus cu emoţii în faţa Irlandei de Nord, scor 1-0, graţie golului înscris de Gomez (’30). (VIDEO)

Polonia a câştigat şi ea cu 1-0 şi a încheiat Grupa C pe locul secund, cu 7 puncte, în spatele nemţilor. Pentru polonezi a marcat Blaszczykowski, în minutul 54. (VIDEO)

În Grupa D, Turcia s-a impus cu 2-0 în faţa Cehiei, după golurile reuşite de Yilmaz (’10) şi Tufan (’65). (VIDEO)

Derby-ul dintre Spania şi Croaţia s-a încheiat cu victoria echipei lui Ante Cacic. Pentru iberici a punctat Morata (‘7), iar pentru croaţi a înscris Kalinic (’45) şi Perisic (’87). Spaniolii au ratat un penalty, în minutul 72, prin Sergio Ramos. (VIDEO)