Sursa foto: uefa.com

Croaţia, Polonia şi Germania şi-au respectat statutul de favorite şi au debutat cu dreptul la EURO 2016.

Germania a câştigat cu mari emoţii duelul cu Ucraina, scor 2-0. Mustafi a deschis scorul în minutul 19, iar Schweinsteiger a închis tabela în prelungirile partidei (’90+2). (VIDEO)

În primul meci al zilei, Croaţia s-a impus cu 1-0 în faţa Turciei, graţie reuşitei lui Luka Modric (’41). Starul lui Real Madrid a punctat cu un voleu spectaculos, de la 25 de metri! (VIDEO)

Polonia s-a chinuit şi ea cu Irlanda de Nord, câştigând tot la limită, scor 1-0. Pentru „leşi” a marcat Milik, în minutul 51. (VIDEO)