EURO 2016: Islanda şi Austria au oferit surprizele zilei! Belgia a făcut scor cu Irlanda (VIDEO)

Sursa foto: uefa.com

Belgia a făcut spectacol cu Irlanda, Islanda a fost foarte aproape de o victorie istorică în faţa Ungariei, iar Austria a reuşit să încurce Portugalia lui Cristiano Ronaldo.

În primul meci al zilei, Belgia a măturat pe jos cu Irlanda, scor 3-0. Au marcat Lukaku (’48, ’70) şi Witsel (’61). (VIDEO)

Surpriza zilei a produs-o Islanda, care a remizat cu Ungaria, scor 1-1. Sigurdsson (’40) a înscris din penalty, maghiarii egalând pe final de joc, după un autogol al lui Saevarsson (’88). (VIDEO)

În derby-ul Grupei F, Portugalia nu a obţinut decât un punct cu Austria, scor 0-0. Ronaldo a ratat un penalty în minutul 79, trimiţând direct în bară! CR7 a reuşit totuşi să înscrie în minutul 85, dar golul său a fost anulat pe motiv de offside! (VIDEO)