Sursa foto: uefa.com

Meci de infarct între Portugalia şi Polonia! Lusitanii s-au calificat în semifinală, după ce s-au impus la loteria penalty-urilor, scor 5-3. În timpul regulamentar şi după prelungiri, scorul a fost 1-1.

Polonezii au deschis scorul în debutul partidei, prin Lewandowski, care a marcat cu un şut din interiorul careului (‘2). Lusitanii au egalat spre finalul reprizei, prin Renato Sanches. Puştiul-minune al Portugaliei a expediat o torpilă la colţul lung, fără speranţe pentru Fabianski (’33).

Un fan a pătruns pe teren

S-a intrat astfel în prelungiri, unde cele două reprezentative au căutat golul izbăvitor, însă tabela nu s-a mai modificat. Meciul a fost întrerupt preţ de câteva minute, după ce un fan a pătruns pe teren, îndreptându-se glonţ către Cristiano Ronaldo. Suporterul a fost prins de forţele de ordine, care l-au escortat în afara stadionului.

Trădaţi de Blaszczykowski

La loteria penalty-urilor, Portugalia a avut câştig de cauză. Pentru lusitani au marcat Ronaldo, Renato Sanches, Moutinho, Nany şi Quaresma, iar pentru polonezi au înscris Lewandowski, Milik şi Glik. De la „leşi” a ratat Blaszczykowski.

În semifinală, portughezii vor da piept cu învingătoarea partidei dintre Ţara Galilor şi Belgia.

VIDEO AICI CU GOLURILE PARTIDEI

1 iulie 2016

Un comentariu To “EURO 2016: Portugalia s-a calificat în semifinală, după un meci nebun cu Polonia! Lusitanii au câştigat la loteria penalty-urilor! (VIDEO)”

1. Eyes on the target, I can assure you, sir.Thanks for the reminder! I see the problem. Outlining, research, copnactuelising, working out characters – is it R&D or resistance? We at Nail Your Novel HQ are firmly of the belief that research and planning are necessary parts of the process and prevent us from hurling up a load of unusable merde. And social media. On the one hand it’s where we go because we’ve got a finished book we want to talk about. On the other, keeping a book in perpetual development qualifies us to hobnob in social media. We’re in a set of conceptual circles here, like Google ones but more slippery. :)Like? 0