Europa League: Steaua – Villarreal 1-1. Trupa lui Reghe e ultima în Grupa L

Steaua a remizat pe teren propriu cu mult mai titrata Villarreal, scor 1-1, dar elevii lui Reghe sunt departe de calificarea în primăvara europeană.

Oaspeţii au început perfect meciul şi Borre a deschis scorul cu un şut de la 6 metri, după ce a recuperat o minge din faţa lui Toşca (‘9). Steliştii au replicat peste 10 minute, prin Muniru. Africanul a profitat de o gafă a portarului Fernandez, care a scăpat mingea şutată de stelist (’20).

Gazdele au trecut pe lângă golul de 2-1, De Amorim lovind bara cu un şut puternic de la 20 de metri (’47). Steaua merita un penalty în minutul 50, dar arbitrul Yevhen Aranovskiy nu a văzut henţul comis în careu de Rukavina. S-a terminat 1-1.

Egalul obţinut nu o ajută pe Steaua, românii fiind ultimii în grupa L, după ce FC Zurich a bătut-o pe Osmanlispor, scor 2-1.

29 septembrie 2016

Un comentariu To “Europa League: Steaua – Villarreal 1-1. Trupa lui Reghe e ultima în Grupa L”