Execuție cu public! Halep a măturat pe jos cu Radwanska la Turneul Campioanelor

Simona Halep a trecut fără niciun fel de emoții de Agnieszka Radwanska, scor 6-2, 6-2, și s-a calificat în finala Turneului Campioanelor, de la Singapore.

Halep e „on fire”! După ce a măturat pe jos cu Bouchard și Serena Williams și a pierdut la limită cu Ivanovic, tenismena din Constanța a reușit o nouă victorie de răsunet. Jucătoarea de 23 de ani a zdrobit-o pe Agnieszka Radwanska, pe care a învins-o după numai o oră și nouă minute de joc. Halep a început în forță partida, câștigând primul set cu 6-2.

Poloneza nu a putut emite pretenții nici în setul al doilea, controlat în totalitate de româncă. Halep s-a impus tot cu 6-2 și și-a asigurat astfel locul în finala turneului de la Singapore.

În ultimul act, Simona va da piept cu Serena Williams, care a trecut cu mari emoții de Caroline Wozniacki, scor 2-6, 6-3, 7-6. Finala e programată duminică.