Experiment eşuat! Cu Tudorie fundaş central, Steaua a pierdut la Mioveni

Laurenţiu Reghecampf a profitat de întreruperea Ligii 1 şi a programat un meci amical cu divizionara secundă CS Mioveni.

Surprinzător, învingători au fost cei de la Mioveni, scor 1-0. Reghe a trimis în teren un prim 11 experimental, cu „atacantul de 100 de milioane de euro” Alexandru Tudorie folosit ca fundaş central. O decizie neinspirată, în condiţiile în care Tudorie nu s-a simţit în largul său, fiind principalul vinovat la gol. Mai mult, stelistul a fost eliminat în minutul 90.

Echipa Stelei cu CS Mioveni: Stăncioiu – Ovidiu Popescu, Tamaş, Tudorie, Momcilovic – Bourceanu (cpt.), Sulley – Jakolis, Boldrin, De Amorim – Man; Rezerve: Simion, Golubovic, Aganovic, Achim, Moke.

Vicecampionii au ratat cele mai mari ocazii ale meciului, în prima repriză, prin De Amorim şi Man, dar singurul gol al partidei a fost reuşit de CS Mioveni, în minutul 67.