FC Voluntari – ACS Poli Timișoara 1-0. Ilfovenii au dat lovitura în prelungiri, prin Tudorie

Deși a evoluat cu un om în minus, FC Voluntari a reușit să câștige cu 1-0 în fața Timișoarei, grație golului marcat de Tudorie, în prelungiri.

Elevii lui Claudiu Niculescu au ratat ocazii importante la poarta adversă, prin Popadiuc, care a avut în trei rânduri șansa golului, însă de fiecare dată a fost neinspirat la finalizare (’42, ’43, ’57). Ilfovenii au rămas însă cu un om în minus pe finalul meciului, după ce Achim a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene (’86).

Timișoara a forțat golul victoriei, dar cei care au punctat, surprinzător, au fost jucătorii Voluntariului. Tudorie a marcat în prelungiri, din doar câțiva metri, după o degringoladă în apărarea oaspeților, și a reușit astfel că aducă 3 puncte importante în tabăra echipei sale (’90+2).