FC Voluntari rămâne cu o singură victorie în 21 de etape! ASA Târgu Mureş n-a avut milă de ilfoveni

Fanii celor de la FC Voluntari sperau la un rezultat pozitiv în compania ardelenilor de la ASA Târgu Mureş, mai ales după egalul din deplasarea de la Astra.

Cu toate acestea, au fost dezamăgiţi de elevii lui Mulţescu, care au pierdut cu 0-2, şi rămân astfel în subsolul clasamentului.

Mureşenii au rezolvat rapid partida, tabela indicând 2-0 pentru oaspeţi după doar 24 de minute de joc! Jazvic a deschis scorul printr-un şut plasat, cu stângul, după o acţiune personală (’14), în timp ce Axente a transformat o lovitură de la 11 metri, provocată de Rus (’24).

Gazdele au avut un gol anulat în minutul 51, pentru un henţ la Pancu. Jucătorii de la ASA s-au apărat perfect în repriza secundă şi ilfovenii s-au recunoscut învinşi la finalul celor 90 de minute.

FC Voluntari rămâne pe locul 13 în clasament, cu 12 puncte. ASA Târgu Mureş ocupă locul 6, ultimul care asigură prezenţa în play-off, cu 31 de puncte.