Franța, ce noroc! O nouă victorie în ultimele minute la EURO 2016! (VIDEO)

Nebunie de meci la Marseille! Franța a jucat lamentabil cu Albania, dar a obținut victoria pe finalul partidei.

La fel ca și în meciul cu România, elevii lui Deschamps au dezamăgit, dar au fost ajutați de noroc. Același Payet (’90+6), dar și Griezmann (’90) au decis jocul cu Albania.

Oaspeții au jucat extrem de curajos și au țintit bara în minutul 52. Hysaj a centrat în careu și Sagna a fost aproape de autogol, după un duel cu Memushaj. Francezii au lovit și ei bara prin Giroud, în minutul 69. S-a terminat 2-0 pentru gazde. (VIDEO)

Franța acumulează 6 puncte în Grupa A și e urmată de Elveția, cu 4 puncte. România rămâne cu 1 punct, în timp ce Albania are 0 puncte.

Tot astăzi, Rusia a pierdut cu Slovacia, scor 1-2. Pentru ex-sovietici a marcat Glushakov (’80). Golurile slovacilor au fost marcate de Weiss (’32) și Hamsik (’45). (VIDEO)