Incidente la Giurgiu cu fanii lui Dinamo! Şumudică, aproape de bătaie!

Meciul de la Giurgiu dintre Astra şi Dinamo este extrem de tensionat. Ultimele minute ale primei reprize au fost incendiare, după ce Steliano Filip a văzut cartonaşul roşu.

Fanii lui Dinamo, aflaţi în spatele băncii de rezerve giurgiuvene, au început să arunce cu diverse obiecte în antrenorul Marius Şumudică. De aici, până la scandal total, a fost un singur pas. Vulcanicul antrenor a ripostat verbal, după ce a acuzat o lovitură în cap şi a fost aproape să se ia la bătaie cu Ionel Dănciulescu.

Meciul a fost întrerupt minute bune. Marcel Bîrsan a decis să reia jocul abia după ce spiritele s-au mai calmat.

La pauză, scorul este în continuare 0-0, dar se anunţă o repriză secundă extrem de tensionată în această primă mare bătălie dintre granzii Ligii 1.