Juventus București – CSM Poli Iași 2-2. Trupa lui Marin Barbu, fără victorie în acest sezon

Juventus București și CSM Poli Iași s-au anihilat reciproc în al doilea meci al etapei a 9-a, scor 2-2.

Juventus a deschis scorul în minutul 3, prin Dzalamidze, care s-a distrat cu apărarea oaspeților. Florin Ștefan putea duce scorul la 2-0, dar a ratat incredibil de la doar 2 metri (’14). Ieșenii au reușit să egaleze prin Platini, care a șutat imparabil din 10 metri (’18).

Cristea și-a dus echipa în avantaj, după ce a profitat de mai multe erori n tabăra gazdelor (’27). Bucuria moldovenilor a durat doar 5 minute. Măzărache a restabilit egalitatea pe tabelă cu o lovitură superbă de cap (’33).

Cele două echipe au redus din turație în actul secund, astfel că tabela a rămas neschimbată până la final.