George Ogăraru tremură serios pe banca Universității Cluj. Nemulțumiți de evoluția jucătorilor din prima repriză cu Viitorul, fanii i-au cerut din nou demisia tehnicianului. Fostul fotbalist al Stelei a răsuflat, însă, ușurat la finalul partidei, după ce elevii săi au reușit să revină de la 0-2 și să obțină un punct prețios în vederea salvării de la retrogradare.

„Sunt mulţumit de acest rezultat, deşi în a doua repriză am dominat jocul, ne-am creat ocazii, pe final chiar puteam marca golul câştigător. Sunt nemulţumit, însă, de felul cum am jucat în prima repriză, de cum am început meciul. La pauză, a trebuit să schimb, să riscăm mai mult, pentru că eu chiar cred în această echipă. Le-am zis băieţilor să aibă încredere în ei, a fost o dovadă de caracter din partea lor. Niciun moment nu am renunţat la acest meci, am crezut în întoarcerea rezultatului. Mă bucur că jucătorii de pe bancă sunt pregătiţi şi ajută echipa. Pentru noi era foarte important să câştigăm, însă trebuie să rămânem şi cu lucrurile bune după acest meci şi să analizăm greşelile comise. Miercuri avem un meci important în Cupă, trebuie să fim pregătiţi”, a declarat Ogăraru la Look TV.

25 octombrie 2014

Un comentariu To “Lui Ogăraru i-a trecut glonțul pe lângă ureche! Cum comentează remiza cu Viitorul”