Meci mare între Chiajna şi FC Botoşani. Şase goluri, două penalty-uri şi un roşu

Concordia Chiajna şi FC Botoşani au remizat, scor 3-3, într-o partidă din etapa a 8-a a Ligii I. Deşi a condus de două ori, trupa lui Marius Şumudică a trebuit să se mulţumească cu doar cu un punct.

Nici nu a început bine partida de la Chiajna şi gazdele au reuşit să înscrie. Florin Purece a speculat o nesincronizare în apărarea moldovenilor. Decarul gazdelor l-a executat pe Curileac din apropiere. Purece a primit răspunsul de la celălalt decar de pe teren. Vaşvari a egalat în minutul 23, după ce a transformat penalty-ul obţinut de Martinus. Doar două minute a durat egalitatea, deoarece Maftei a reuşit să readucă gazdele în avantaj. Fundaşul a scăpat de marcaj, a împins mingea în poartă din apropiere şi a stabilit scorul pauzei.

Moldovenii nu s-au dat bătuţi şi cum au ieşit de la cabine au izbutut să egaleze pentru a doua oară. Fundaşii Concordiei l-au scăpat din marcaj pe Fulop, care a înscris cu toată opoziţia lui Râmniceanu. Peste doar 12 minute, trupa lui Balauru a dat lovitura prin acelaşi Fulop. Atacantul moldovenilor a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri, iar FC Botoşani a trecut la conducere pentru prima dată. Oaspeţii nu au apucat să se bucure prea mult. În minutul 72, trupa lui Şumudică a egalat prin Boldrin. Mijlocaşul Concordiei a transformat un penalty dictat de Marius Avram, după un fault asupra lui Florea.