Mircea Lucescu a oprit un meci al Șahtiorului (VIDEO)

Șahtior Donetsk a jucat la Kiev un meci amical cu Olimpik. În minutul 39 al întâlnirii, Mircea Lucescu a intervenit la arbitru și a cerut oprirea meciului. „Centralul” s-a conformat și meciul a luat sfârșit.

Amical cu năbădăi pentru Șahtior Donetsk. În minutul 39, la scorul de 0-0, Nem a intrat mai dur la un fotbalist al celor de la Olimpik, iar apoi un alt component al adversarei lui Șahtior l-a lovit cu mingea în față, conform gsp.ro. A fost momentul care a creat o nebunie generală. Jucătorii celor două echipe s-au luat la bătaie pe teren. Mircea Lucescu a intervenit ferm, intrând pe teren și i-a cerut arbitrului să oprească meciul. „Fluierașul” s-a conformat și meciul s-a terminat în minutul 40. Vezi momentul în care s-a petrecut incidentul, la minutul 45 al filmulețului.