Nebunie de meci la Mediaş! Pas greşit făcut de olteni în lupta la titlu

Gaz Metan şi CS U Craiova au făcut spectacol total la Mediaş.

La capătul unui meci extrem de spectaculos, cu patru goluri şi trei bare, oltenii s-au apropiat la doar două puncte de liderul Steaua.

Gazdele au lovit bara în minutul 24, prin Cristea. Oaspeţii au fost şi ei ghinionişti în minutul 32, după o lovitură de colţ. Ivan a trimis cu capul mingea în transversală.

Oltenii au deschis scorul printr-un autogol al lui Romeo, după o centrare trimisă de Rocha (’33). Repriza secundă a fost incredibilă şi medieşenii au întors rezultatul în doar 15 minute. Mai întâi, Llullaku a reluat imparabil cu capul mingea centrată de Petre (’50), după care jucătorul gazdelor a reuşit „dubla” în minutul 59. Replica Craiovei a venit imediat şi Ivan a restabilit egalitatea cu un şut din interiorul careului (’62).

Tot Ivan a fost aproape de golul victoriei, însă şutul său a lovit bara transversală (’71). S-a terminat 2-2, dar spectatorii prezenţi la partidă au asistat la unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului.

CS U Craiova rămâne la două puncte în spatele liderului Steaua, iar bucureştenii au şansa de a se distanţa la 5 puncte în cazul unei victorii la Târgu Mureş.