Nemțenii rup tăcerea și cer bani: ”Plătiți-ne salariile”

George Cârjan, autorul golului Ceahlăului din minutul 41 al meciului cu FC Brașov, încheiat cu scorul de 2-2, este dezamăgit de rezultatul obținut de moldoveni pe teren propriu, dar mult mai afectat este de situația echipei și face un apel către conducere.

”Din păcate doar un singur punct, ne-am fi dorit mai mult, dar nu s-a putut. Sper să nu-i pierdem pe cei trei accidentați și să venim cu punct sau puncte de la Mediaș. Pentru noi nu a fost benefică pauza, dar asta este, sper să ne revenim la Mediaș”, a declarat fotbalistul la Look TV.

Jucătorii moldoveni au purtat și banderole albe, nemulțumiți de situația financiară a clubului. ”Am purtat banderole albe în semn de protest pentru restanțele salariale și sper ca în curând conducerea să fie alături de noi și când se poate să ne dea banii”.