Ocazii inegalabile, situații dramatice! Top 5 ratări din etapa a 12-a (VIDEO)

Runda a 12-a din Liga I a avut nenumărate goluri spectaculoase, dar si ratări incredibile, care au costat în multe cazuri puncte importante.

Astra nu se regăsește și nu a mai reușit să câștige de mai bine de o lună, dar giurgiuvenii pot invoca neșansa în meciul cu Petrolul.

1. Constantin Budescu a marcat direct din corner în prima etapă, în meciul cu Concordia Chiajna, și a fost foarte aproape să repete performanța în derby-ul cu Petrolul. Din păcate pentru el și pentru echipa sa, deși a executat excepțional lovitura de colț, mingea a lovit bara sub privirile împietrite ale ploieștenilor.

2. Steaua a pierdut dramatic la Târgu Mureș (0-1), într-un meci cu grave probleme de arbitraj. Chiar și așa, campionii ar fi putut scoate măcar o remiză, dacă ar fi concretizat una din numeroasele ocazii avute. Tănase a irosit o șansă enormă în minutul 61, când a depășit pe contraatac apărarea gazdelor, dar Stăncioiu a fost salvat de bară.

3. Dinamo a câștigat greu cu Pandurii Târgu Jiu (3-2), într-o partidă extrem de spectaculoasă, în care s-a jucat pe contre. Bilinski, omul care a marcat golul decisiv în prelungirile meciului, ar fi putut să înscrie și în minutul 64, dar gorjenii au fost salvați de Gliwa, care a reușit să respingă în corner.

4. Tot în Astra – Petrolul, ”lupii” au fost la un pas să dea lovitura în debutul partidei. Israelianul Toto Tamuz a trecut pe lângă gol încă din minutul 3, însă Lung Jr. a avut o intervenție de excepție.

5. Viitorul putea să plece cu cele 3 puncte de pe Cluj Arena, însă trupa lui Gică Hagi a trebuit să se mulțumească doar cu o remiză. Oaspeții au condus cu 2-0 pe ”U” Cluj, iar Tănase ar fi putut face 3-0, în minutul 51, dar Veselovsky i-a ținut pe ardeleni în joc.

28 octombrie 2014

4 comentarii la acest articol To “Ocazii inegalabile, situații dramatice! Top 5 ratări din etapa a 12-a (VIDEO)”

1. Hi Joi,Heard about tis site fr colleague, n rellay surprised to find a blog of urs here! It’s my virgin time here.U know my email so hope to hear fr ya real soon. Completely lost u.Argh, recently many down with flu, so do drink lots of water n there’s one very helpful chinese medic-go any chinese Fu Hua or Zheng Zhong Pin medical hall, buy a pack about $2 千张纸with bee head n prunes, boil with hot water n drink it k. It tastes more prunish..alil sour n sweet. Very tasty but very effective in bringing back voice n soothin throat. Drink 2-3packs for a wk, alternatively.U know how to find me, keep in touch =)Val

2. 8ffAssad was young, fresh faced and passionate, with dneigser glasses perched on his nose. He was in his early 20s, fiercely intelligent, educated in England, and drove a BMW.The Ahly Ultras (they would not be known as the Ahlawy for a few years yet) had only just formed but they were sure who the enemy was back then: Zamalek and their own ultra group, the UWK: the Ultras White Knights.Assad stood on the terrace with his gang of no more than a few hundred screaming abuse at the opposition. Tens of thousands of riot police stood between the two groups, impenetrable. Plain-clothes officers randomly hauled out supporters, taking them away to be searched. It felt like martial law had been imposed. The two biggest political parties in Egypt are Ahly and Zamalek, Assad explained at the time. It’s bigger than politics. It’s more about escapism. Violence had been contained to the two fan groups. There was no political edge.