Pace pe Arena Naţională! Dinamo, punct preţios cu Steaua

Reghecampf a început extrem de curajos partida cu rivala Dinamo, trimiţând în teren nu mai puţin de 6 jucători ofensivi.

Hamroun, Boldrin, Stanciu, Popa, De Amorim şi Tănase au avut rolul de a crea panică în rândurile adversarilor, dar nu au reuşit acest lucru.

Andone a replicat printr-un 4-3-3 ultra defensiv, singura armă a „haitei” în derby fiind contraatacul.

Steaua a început în forţă meciul şi primele cinci minute Dinamo nu a reuşit să ajungă la balon. A fost, totuşi, un simplu foc de paie, meciul echilibrându-se imediat cu reuşita oaspeţilor, din minutul 11. Rotariu a deschis scorul după un corner, profitând de o greşeală a lui Niţă.

Spiritele s-au încins rapid, iar jucătorii celor două echipe au fost aproape de o bătaie generală (’13). De Amorim a egalat cu un şut plasat, din afara careului (’17), după care meciul s-a stins. Dinamo s-a închis în apărare, iar Steaua a fost incapabilă să reuşească golul victoriei.

Elevii lui Reghe au controlat partida, însă apărarea supraaglomerată a „câinilor” a fost de netrecut. „Bad boy” Steliano Filip a fost eliminat în minutul 87, după ce i-a aplicat un cot în plină figură lui Adi Popa. S-a terminat 1-1, rezultat care le convine ambelor echipe. Dinamo rămâne lider în Liga 1, cu 11 puncte, însă Steaua are 10 puncte şi un meci mai puţin disputat, cel cu CSMS Iaşi.

20 august 2016

Un comentariu To “Pace pe Arena Naţională! Dinamo, punct preţios cu Steaua”

1. Buna ziua, numele meu este dna Ruth Edwin, o victima a fraudei în mâinile creditorilor false. i-au pierdut aproximativ 23.000 €, deoarece am nevoie de un capital mare de 55.000 €. Aproape ca a murit, am avut nici un loc pentru a merge. afacerea mea a fost distrusa, iar în acest proces am pierdut fiul meu. Nu am putut sta din nou, acest lucru se întâmpla. în august 2015, am întâlnit un prieten bun, care mi-a prezentat o mama buna, doamna Mary William, ca în cele din urma ma ajutat sa asigure un credit într-o companie. Mama buna Vreau sa folosesc aceasta ocazie pentru a va mul?umesc, ?i poate Dumnezeu sa continue sa va binecuvânteze. Am dori, de asemenea, sa foloseasca aceasta oportunitate de a consilia colegi românii, ca exista mai multe escroci acolo, a?a ca, daca ave?i nevoie de un împrumut, ?i doresc sa ob?ina un credit rapid, numai prin dna înregistra Mary William prin e-mail: marywilliam902@gmail.com. De asemenea, pute?i sa ma contacta?i prin intermediul acestui e-mail: ruthedwin98@gmail.com. daca ave?i orice îndoiala. te rog ea este singura persoana de încredere ?i de încredere.