Probleme, Reghe? Steaua, doar egal cu FC Botoșani

Steaua a reușit doar un egal cu FC Botoșani, scor 0-0, dar distanța în clasament dintre echipa lui Reghecampf și principalele urmăritoare s-a mărit la 4 puncte.

Gazdele au ratat incredibil deschiderea scorului în minutul 29, când Jakolis și Achim nu au reușit să-l învingă pe Iliev din doar trei metri!

Boldrin a avut și el golul în bocanc în minutul 69, dar Iliev a respins cu un reflex de senzație torpila brazilianului, de la marginea careului. În ultima jumătate de oră, oaspeții au evoluat curajos și au reușit să țină pericolul departe de propria poartă, astfel că partida s-a terminat 0-0. Tudorie a semnat ratarea sezonului, când nu a fost în stare să trimită în poartă din 2 metri (’90)!

Steaua se distanțează în fruntea clasamentului, cu 34 de puncte, cu 4 mai multe decât CS U Craiova, Gaz Metan Mediaș și Viitorul.