Răzbunarea „câinilor”! Dinamo învinge la Mediaş şi se califică în sferturile Cupei României

Dinamo s-a răzbunat pe Gaz Metan Mediaş după umilinţa din campionat. Dacă în urmă cu 10 zile „haita” lui Andone pierdea cu 0-4 în deplasarea de la Mediaş, acum „câinii” au muşcat din adversari şi s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 3-1 pe terenul „lupilor”.

Golurile dinamoviştilor au fost reuşite de Romera (’60), cu un şut din centrul careului, de Buzean (’78), printr-un autogol, şi de Nistor (’90+3), cu un şut din interiorul careului. Pentru gazde a marcat Axente (’67) cu capul, după o centrare de pe dreapta.

Dinamo se alătură echipelor FC Voluntari, CS Mioveni, Astra Giurgiu, CS U Craiova, Poli Timişoara, Viitorul şi CFR Cluj în sferturile de finală ale Cupei României.