Salvați de Tade! Victorie de moral pentru Steaua în Cupa Ligii Adeplast

Laurențiu Reghecampf și Marius Șumudică nu au riscat nimic în Cupa Ligii Adeplast și au trimis în teren două garnituri formate din multe rezerve.

Pe un stadion aproape gol din cauza ploii, jucătorii celor două formații s-au chinuit în prima repriză și din cauza terenului impracticabil. Puține ocazii de poartă și extrem de puțin fotbal în primele 45 de minute ale meciului.

Steaua a forțat în mitanul secund și a deschis scorul prin Tade. Francezul a profitat de o eroare gravă a lui Scarlatache (’63) și a înscris cu un șut din 10 metri. În ultimele minute s-a jucat mult pe contre, dar nicio echipă nu a reușit să mai înscrie. S-a terminat 1-0 pentru gazde, dar toată atenția se îndreaptă spre meciul din campionat dintre Steaua și Astra. O adevărată finală pentru ambele echipe!