Simona Halep s-a calificat în sferturi la Wimbledon, după o victorie senzațională obținută în fața Victoriei Azarenka, scor 7-6, 6-2, după o oră și 30 de minute de joc.

Primul set a fost unul palpitant, cu multe răsturnări de situație. Azarenka a condus cu 2-0, dar Simona a egalat pe tabelă. Jucătoarea din Belarus s-a distanțat din nou la două game-uri, scor 4-2, însă Halep a revenit încă o dată și a egalat la 4-4. Setul s-a decis în tiebreak, unde românca a avut nervii mai tari, impunându-se cu 7-3.

Setul al doilea a fost la discreția tenismenei pregătită de Darren Cahill. Halep a jucat impecabil, nepermițând adversarei sale să emită pretenții la victorie. Simona și-a adjudecat actul cu 6-2 și a obținut astfel biletele în sferturi, unde va da piept cu Johanna Konta, care a trecut de Caroline Garcia, scor 7-6, 4-6, 6-4.

10 iulie 2017

Un comentariu To “Simona Halep, în sferturi la Wimbledon. Românca a obținut o victorie fabuloasă cu Azarenka”

1. Oferta originala munca la domiciliu: cautam persoane capabile sa obtina chiar din prima luna rezultatele pe baza carora sa castige 1500 RON (lei noi) lunar. Oferim contract de comision care va garanteaza plata rezultatelor. Ne gasiti la adresa de email: cristianproject210@gmail.com