Steaua arată tot mai bine! Victorie importantă pentru Rădoi și ai săi

Steaua s-a impus în partida amicală cu Rubin Kazan. 2-1 pentru echipa lui Rădoi s-a terminat meciul, după ce la pauză rușii aveau avantaj. Tudorie și Iancu au marcat golurile.

Steaua a început mai slab cel de-al treilea amical din cantonamentul austriac, cu Rubin Kazan, și a primit gol în minutul 27, de la Karadeniz. Egalarea a venit de la Tudorie, care în minutul 60 a profitat de o nesiguranță în apărarea adversarei și a înscris al doilea gol de când s-a transferat la Steaua.

Minutul 79 a adus și cel de-al doilea gol al echipei lui Rădoi. Mihalcea a pătruns excelent pe flancul stâng și a centrat pentru Iancu. Atacantul nu a iertat și a adus Stelei prima victorie în stagiul de pregătire din Austria, după 4-5 cu Austria Klagenfurt și 1-1 cu Legia Varșovia.