Steaua, de neoprit! CSM Poli Iaşi nu i-a pus probleme vicecampioanei

Steaua a câştigat cu 2-0 la Iaşi, dar gazdele au jucat un meci întreg în inferioritate numerică, după eliminarea lui Boiciuc din minutul 6.

Jucătorul gazdelor a avut o intrare criminală la Ovidiu Popescu, jucâtorul oaspeţilor fiind la un pas să-şi rupă piciorul. Popescu a fost înlocuit cu Dennis Man (’14). Din acel moment, pe teren a existat o singură formaţie: Steaua.

Pintilii a şutat puţin pe lângă poartă, un minut mai târziu (’15), prevestind golul lui Tamaş. Fundaşul Stelei a înscris cu un şut senzaţional de la 25 de metri, din lovitură liberă (’35).

Gazdele au ratat ocazia meciului în minutul 81, când Andrei Cristea a nimerit bara din dreapta porţii lui Niţă, cu un şut din poziţie laterală. Dennis Man a risipit orice emoţie pentru Steaua şi a înscris golul doi al vicecampioanei, cu un şut din interiorul careului (’86). Achim a lovit şi el bara transversală, cu un şut din doar 3 metri (’90+3). Steaua a avut un gol anulat în minutul 90+4, dar reuşita lui De Amorim a fost anulată în mod eronat pentru offside.

Steaua se distanţează în fruntea clasamentului, la 3 puncte de CS U Craiova, în timp ce CSM Poli Iaşi rămâne pe locul 12, cu 12 puncte acumulate în 14 etape.

30 octombrie 2016

Un comentariu To “Steaua, de neoprit! CSM Poli Iaşi nu i-a pus probleme vicecampioanei”

1. Ma uitam azi cu 10 prieteni la meci si am observat ca nu sunt singurul nebun asa ca VA ROG SA SCHIMBATI MODERATORII de dupa meci. Sunt atat de prosti si de tendentiosi incat eu unul cred ca vomit daca ii mai aud/vad.