Steaua merge ceas în amicale! Tudorie, într-o formă excelentă!

Steaua a obţinut a doua victorie în cantonamentul din Olanda. După ce a câştigat cu 1-0 în faţa lui NEC Nijmegen, vicecampioana României s-a impus şi în faţa lui Charleroi, scor 3-0.

Jugurtha Hamroun a deschis scorul în minutul 77. Algerianul a punctat cu un lob superb, după o pasă excelentă a lui Ovidiu Popescu. Tudorie a majorat diferenţa pe tabelă, cu un gol marcat pe finalul meciului (’87). Atacantul a bifat „dubla” în minutul 90, după o acţiune personală de toată frumuseţea! Tudorie a fost decisiv şi în meciul cu NEC Nijmegen, marcând singurul al partidei.

Echipa Stelei: Niță (’46 Cojocaru) – Enache (’46 Smion – ’75 Vâlceanu), Tamaș, Toșca, Dan Popescu (’46 Momcilovic) – Pintilii (’46 Bourceanu), Achim (’46 Muniru) – Popa (’46 Hamroun), Stanciu (’46 Aganovic), Chipciu (’46 O. Popescu) – Golubovic (’46 Tudorie)