Surpriză de proporții la Giurgiu! Meci spectaculos între Astra și CFR

Etapa surprizelor a continuat la Giurgiu, acolo unde Astra s-a împiedicat de CFR Cluj.

Astra a început în forță meciul și a ratat două ocazii prin Enache (‘6) și Queiros (’25). Oaspeții au deschis scorul prin Juan Carlos Ruiz, șutul acestuia de la limita careului lăsându-l fără replică pe Lung Jr. (’38).

CFR a ieșit de la cabine determinată să producă surpriza la Giurgiu și Vitor Bruno a înscris pentru 2-0, după o acțiune personală a lui Ruiz (’56). Astra a primit un cadou nesperat de la Marc, după ce portarul clujenilor a scăpat mingea în poartă, printre picioare, la șutul banal al lui Boldrin (’63).

Ultimele 30 de minute ale partidei au găsit-o pe Astra în ofensivă totală și apărarea CFR-ului a cedat în minutul 90+2! Același Boldrin a profitat de defensiva visătoare a clujenilor și a îndeplinit o simplă formalitate. S-a terminat 2-2, după un meci cu adevărat nebun!

Astra rămâne lider în Liga 1, cu 47 de puncte, în timp ce CFR Cluj acumulează 25 de puncte și așteaptă play-out-ul.