Surpriză în Moldova! CSMS Iași și FC Botoșani au remizat și aruncă în aer finalul de sezon!

Bătălia pentru primul loc în play-out e mai încinsă ca oricând, după ce FC Botoșani a remizat pe terenul Iașiului, scor 1-1!

Oaspeții au deschis primii scorul, prin Ngadeu, care a punctat cu capul, în urma unui corner (‘7). Bordeianu putea dubla avantajul pentru echipa sa, însă Grahovac a reținut balonul expediat de jucătorul Botoșaniului (’14).

La reluare, Cristea a tras din unghi, cu piciorul drept, dar mingea a trecut paralel cu poarta (’14). Trupa lui Grozavu a replicat periculos, prin Ivanovici, care a nimerit bara din interiorul careului (’36).

Finalul primei reprize a fost agitat. Gazdele au solicitat penalty, după o intervenție a lui Mușat asupra lui Andrei Cristea, dar Balaj a lăsat jocul să continue (’43). Ieșenii au reușit totuși să egaleze în startul actului secund. Golubovic a punctat pentru 1-1, după o fază confuză în careul advers (’47).

După nici 10 minute, oaspeții au dus scorul la 2-1, dar golul înscris de Cabrera a fost anulat pe motiv de offside (’57). Cele două echipe au căutat golul victoriei, însă tabela a rămas imaculată până la final.