Thriller în Banat! Timişoara a dat lovitura în faţa Craiovei!

Poli Timişoara pare condamnată la retrogradare în acest sezon, chiar dacă elevii lui Ionuţ Popa au reuşit să câştige surprinzător în faţa Craiovei, scor 3-2.

Artean a deschis scorul pentru bănăţeni, din penalty, în minutul 45, dar oaspeţii au început în forţă repriza secundă. Zlatinski (’61, din penalty) şi Rocha (’68) cu un şut plasat au dus Craiova în avantaj, dar bănăţenii au reuşit să egaleze în minutul 82, tot prin Artean, din penalty. Bărbuţ a dat lovitura în prelungiri, după o cursă de senzaţie, de peste 60 de metri, declanşând astfel fiesta în tribune (’90+1).

Timişoara rămâne ultima în clasament cu -11 puncte, în timp ce CS U Craiova este pe locul patru, cu 9 puncte.

Tot astăzi, Gaz Metan Mediaş a remizat pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 0-0.