Meciul CSMS Iași – Dinamo, interzis cardiacilor! Golubovic a ratat un penalty în prelungiri!

CSMS Iași și Dinamo au terminat la egalitate în Moldova, scor 0-0. Trupa lui Nicolo Napoli a ratat un penalty în prelungirile partidei.

Dinamo a ratat șansa de a reveni în fruntea clasamentului, după ce nu a reușit decât o remiză pe terenul Iașiului. Golubovic a semnat prima ocazie a partidei, în minutul 11. Atacantul a reluat cu capul în bară, din doar câțiva metri, spre dezamăgirea fanilor moldoveni. „Câinii” au replicat prin Cosmin Matei (26) și Gnohere (’31), care au fost însă lipsiți de precizie la finalizare. Grigorie (’40) și Piccioni (’44) au avut și ei golul în bocanc, dar au ratat din poziții ideale.

Gazdele au fost mai incisive și în actul secund. Grigorie s-a jucat din nou cu nervii fanilor, după ce a trimis execrabil dintr-o poziție foarte bună (’67). Ieșenii puteau obține cele trei puncte în prelungiri, însă Golubovic a șutat peste poartă de la punctul cu var (’90+1)!