Thriller la Galați. Pandurii se califică dramatic în sferturile cupei

Meci superb la Galați, între Oțelul și Pandurii. Gorjenii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după prelungiri, cu scorul de 3-2.

Oțelul Galați a reușit cel mai bun meci din acest sezon, în partida din optimile cupei, cu Pandurii Târgu Jiu. Deși nu au învins pe nimeni în primele 12 etape de campionat, moldovenii au deschis scorul încă din minutul 11, prin Popa, iar Pandurii au egalat două minute mai târziu, prin Predescu. Golgheterul gălățenilor, Cristian Cristea, și-a dus echipa în avantaj în minutul 41.

Cu două minute înainte de finalul timpului regulamentar, când toată lumea credea că Oțelul va detona „bomba”, Erico a egalat pentru Pandurii și a trimis meciul în prelungiri. Victoria echipei lui Petre Grigoraș a venit în minutul 4 al timpului suplimentar, de la Elton, și Pandurii acced între primele opt echipe din Cupa României.