ACS Poli Timișoara a obținut biletele în sferturile Cupei României, grație victoriei în fața Petrolului, scor 2-1.

Bănățenii au deschis primii scorul, prin Hernandez, care a transformat fără probleme un penalty obținut de Ovidiu Popescu, după un fault al lui Chiriță (’40). Lucrurile s-au complicat și mai mult pentru „lupi”, după ce Ropotan a fost eliminat înainte de pauză (’45).

Chiar și cu un om în minus, Petrolul a reușit să egaleze în minutul 70, prin Velasco. Conștienți că pot scăpa calificarea din mână, timișorenii au forțat pe final de meci. Cânu a adus fericirea în Banat, cu un gol marcat în minutul 84.

27 octombrie 2015

Un comentariu To “Timișoara, în sferturile Cupei României. Bănățenii au câștigat cu mari emoții în fața Petrolului”