Tudorie, spectacol total cu Sepsi! 3 goluri pentru o victorie de poveste a Voluntariului

Victorie facilă pentru FC Voluntari în deplasarea de la Sepsi OSK.

Ilfovenii s-au impus cu 3-0, grație „triplei” lui Tudorie, atacant renăscut în tricoul echipei pregătită de Claudiu Niculescu.

Prima repriză a fost dominată steril de gazde, care s-au apropiat periculos de câteva ori de poarta lui Balauru, dar nu au reușit să puncteze. Echilibrul a fost rupt în minutul 50, când Dima a văzut cartonașul roșu, iar cei de la Sepsi au rămas în 10 oameni. Astfel, cei de la Voluntari au preluat inițiativa și au înscris două goluri prin Tudorie (’63, ’86), și puteau face 3-0 dacă șutul lui Voduț din minutul 88 nu nimerea bara. Tudorie a reușit tripla în minutul 90, după ce a împins mingea cu latul în poartă, din 4 metri.

FC Voluntari acumulează 11 puncte după 9 etape și urcă pe poziția a 9-a, în timp ce Sepsi cade pe locul 11, cu 9 puncte.