Un nou eșec pentru Dinamo în cantonamentul din Slovenia. „Câinii”, răpuși de Lokomotiva Zagreb

Dinamo a pierdut și al doilea amical al verii, disputat în compania echipei Lokomotiva Zagreb, scor 0-1.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Luka Ivanusek, în minutul 38, cu un șut perfect, la vinclu, din afara afara careului. „Câinii” au înregistrat o înfrângere usturătoare și în fața croaților de la NK Osijek, scor 1-4.

Echipa de start:

Dinamo în prima repriză: Penedo – Dudea, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzic, I. Șerban – Hanca, D. Nistor, Al. Dulca – Bawab;

Dinamo în repriza a doua: Muțiu – Romera Navarro, Maric, R. Grigore, M. Oliva – Mahlangu, L. Gheorghe – Costache, Tîrcoveanu, Bumba – Nemec

Următorul amical al dinamoviștilor e programat pe 28 iunie, împotriva slovenilor de la NK Maribor.