Verdictul medicilor în cazurile lui Alibec şi Ovidiu Popescu. Când vor reveni pe teren

Victoria în faţa Astrei, scor 3-0, a lăsat urme în sânul FCSB-ului. Denis Alibec şi Ovidiu Popescu au părăsit terenul încă din prima repriză, acuzând probleme medicale.

Alibec a reuşit cel mai bun meci al său în tricoul vicecampioanei. Atacantul a marcat două goluri şi a oferit un assist de senzaţie, însă a fost nevoit să iasă de pe teren în minutul 37, din cauza unei dureri în zona inghinală. Fotbalistul a efectuat astăzi un RMN, iar veştile sunt bune. Jucătorul de 25 de ani nu are nicio problemă gravă şi va fi apt pentru meciul cu CS U Craiova.

Veştile nu sunt atât de bune în ceea ce-l priveşte pe Ovidiu Popescu. Mijlocaşul s-a accidentat pe finalul primei reprize şi a părăsit terenul şchiopătând, fiind înlocuit cu Achim (’43). Fotbalistul a suferit o entorsă, iar prezenţa sa în partida cu Craiova este sub semnul întrebării. Reghe ia în calcul să-l menajeze pe Popescu pentru a nu risca o accidentare şi mai gravă.